A picture
A picture

Navigace

Mobilní aplikace

mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu na svých chytrých telefonech. Využívejte naši novou mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Volně ke stažení:

google-play-downloadapp-store-download

Mapový portál

mapy

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Facebook

 

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Povodňový plán

povodnovy plan

 

střed

Po Út St Čt So Ne
29
    Směsný komunální odpad
Budka, Dolík, Golčův Jeníkov (Havlíčkův Brod), Kobylí Hlava, Nasavrky, Olšinky, Římovice, Sirákovice, Stupárovice, Vrtěšice
30 31 1 2
    Papír
Golčův Jeníkov (Havlíčkův Brod), Římovice, Sirákovice, Stupárovice, Nasavrky, Kobylí Hlava, Olšinky, Vrtěšice, Budka, Dolík
3 4
5
    Směsný komunální odpad
Golčův Jeníkov (Havlíčkův Brod), Římovice, Sirákovice, Stupárovice, Nasavrky, Kobylí Hlava, Olšinky, Budka, Dolík
6 7 8 9 10 11
12
    BIO
Golčův Jeníkov (Havlíčkův Brod), Římovice, Sirákovice, Stupárovice, Nasavrky, Kobylí Hlava, Olšinky, Vrtěšice, Budka, Dolík
13 14 15 16
    Plasty
Golčův Jeníkov (Havlíčkův Brod), Římovice, Sirákovice, Nasavrky, Kobylí Hlava, Olšinky, Vrtěšice, Budka, Dolík
17 18
19
    Směsný komunální odpad
Golčův Jeníkov (Havlíčkův Brod), Římovice, Sirákovice, Stupárovice, Nasavrky, Kobylí Hlava, Olšinky, Vrtěšice, Budka, Dolík
20 21 22 23 24 25
26
    BIO
Golčův Jeníkov (Havlíčkův Brod), Římovice, Sirákovice, Stupárovice, Nasavrky, Kobylí Hlava, Olšinky, Vrtěšice, Budka, Dolík
27 28 29 30
    Papír
Golčův Jeníkov (Havlíčkův Brod), Římovice, Sirákovice, Stupárovice, Nasavrky, Kobylí Hlava, Olšinky, Vrtěšice, Budka, Dolík
1 2

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Zásady:

Děkujeme vám za zájem o věci veřejné v našem městě. Vaším dotazem, nebo připomínkou se bude zabývat starosta města, případně příslušný útvar městského úřadu, nebo samosprávy.

Můžete se zeptat na cokoliv, budu se Vám snažit odpovědět do 48 hodin.

Dotazy a odpovědi užitečné i pro ostatní obyvatele města jsou průběžně zveřejňovány na této stránce níže. Doporučujeme vám proto nejdříve se podívat, či vyhledat, zda podobný podnět jako váš již nebyl řešen s někým jiným. Pro zkvalitnění komunikace žádáme o uvedení zpětné e-mailové adresy.

Vyhrazujeme si právo neodpovídat na anonymní, vulgární, rasistické, urážlivé či jinak nevhodné dotazy. Děkujeme za pochopení.

 

Stránka

  • 1

Dobrý den. Bydlím v Golčově Jeníkově a dnes jsem si přečetl ve zpravodaji že poplatky za svoz odpadu zvedl na 700 Kč. Když bych měl doma ještě nádobu na papír a plast měl bych nějakou slevu. Děkuji. (Vloženo 28.01.2021)

Dobrý den, v Listech je napsáno, že poplatky zůstávají bezezměny.

Možná pak není úplně šťasná formulace dle vyhlášky, ale poplatek je opravdu 700,- Kč na osobu, ale pak jsou popsány úlevy a osvobození, takže se fyzicky platí toto:

- dítě do 6 let neplatí nic

- dítě 6 až 15 let má úlevu 500,- Kč, takže platí pouze 200,- Kč

- dospělí 16 let a starší má úlevu 300,- Kč, takže platí pouze 400,- Kč

- dospělí 70 let a více má úlevu 400,- Kč, takže platí pouze 300,- Kč

Jinou další slevu, např. za nádoby na papír a plasty již nikdo nemá.

 

Pavel Kopecký

 

28.01.2021
Dobrý den, pane inženýre, mám dotaz ohledně lip u hřbitova, zda je v plánu jejich skácení, neboť bydlíme v ulici Vyšehrad 242 a nyní parkujeme vozidla nahoře od cesty ke hřbitovu a při těchto větrech je to dost nebezpečné, lítají nám větve a trsy jmelí na zahradu a máme obavu o poškození vozidel a objektu. Bohužel tyto větry jsou poslední roky dost časté a dost nás to ohrožuje, prosím o případné info jak se to bude řešit. Děkuji S pozdravem Jan Zeman (Vloženo 06.12.2020)

Dobrý den, skácení lip u hřbitova město nemá v plánu. jedná se o významný krajinný prvek - stromořadí a vůbec si nedovedu představit, že by nám někdy životní prostředí povolilo stromy skácet. Měli jsme velké problémy při přípravě projektu parkoviště u hřbitova prosadit skácení jednoho stomu u márnice, který vlastně stojí v silnici.

Můžeme tedy zajistit prořez suchých větví a celkovou údržbu aleje, abychom minimalizovali případné škody pádem větví, např. z důvodu silného větru.

Pavel Kopecký

08.12.2020
Dobrý den. Bydlím v ulici za pivovarem sousedicim zahradou bývalého pivovaru kde se mají stavět rodině domy tak se chci zeptat jestli je možné nechat mezi pozemky ulicku na projiti a přístup na zahradu. Děkuji. (Vloženo 07.12.2020)

Dobrý den, bohužel to již nepůjde. Minulé vdení města plochu po bývalém pivovaru rozparcelovalo (je hotový geometrický plán), na některé parcely byly již uzavřeny smlouvy o smlouvě budoucí, bylo vydáno územní rozhodnutí na celou lokalitu a je kompletně vypracována projektová dokumentace ke stavebnímu povolení na zasíťování celé lokality.

 

Pavel Kopecký

08.12.2020
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné vytvořit anketu na stránkách města, ze které bychom se dozvěděli, jak jsou obyvatelé spokojeni s vánoční výzdobou. Děkuji. (Vloženo 30.11.2020)

Dobrý den, anketu je pochopitelně možné vytvořit. Děkuji za podnět. V nejbližší době bude anketa ohledně vánoční výzdoby vytvořena.

Pavel Kopecký

03.12.2020
Dobrý den, v pondělí 2.11 budou vodovody HB od 9 hodin kopat v části Obora a probíhá svoz popelnic .Zařídíte aby svoz proběhl v Oboře hned po ránu? Loutchan (Vloženo 29.10.2020)

Dobrý den, dle sdělení pracovníků VAK HB bude provoz na komunikaci v Oboře jen částečně omezen a tak svoz BIO odpadů může proběhnout bez omezení. Firma byla na stavební práce upozorněna.

Ing. Pavel Kopecký, 30.10.2020
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak to vypadá s kanalizacemi pro vesnice. Zda už je vydané stavební povolení. Jaké jsou vyhlídky ohledně dotací atd. S pozdravem J. Svitak (Vloženo 26.05.2020)

Dobrý den, o stavební povolení je požádáno, veřejná vyhláška je právě vyvěšena na úřední desce a na webových stánkách města a po uplynutí lhůty na vyjádření bude stavební povolení vydáno. Dotační titul na Ministerstvu zemědělství je vyhlášen a po nabití právní moci stavebního povolení tam podáme žádost o dotaci. Je možné, že žádosti o dotaci podáme dvě, že do jedné žádosti půjdou např. Římovice a Sirákovice a další místní části do druhé. Pokud se žádostí uspějeme mohly by být práce na kanalizacích zahájeny v roce 2021.

Pavel Kopecký, 27.05.2020
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat na kvalitu vody v G. Jeníkově,ta nebyla vždycky nijak valná,ale v poslední době se to dost zhoršilo nevím jak u někoho jiného ale u nás v Riegrově ul.při natočení vody do sklenice se po chvíli na vrchu udělá bílý film a při převaření je to to samé,je to způsobeno asi nějakou přísadou do vody ale nemělo by to způsobovat takovéto nečistoty. Děkuji za odpověď. Karel Kadlec (Vloženo 25.02.2020)

Dobrý den, děkuji za informaci. Vzhledem k tomu, že město není provozovatelem vodovodu, předal jsem Vaši informaci je společnost VAK Havlíčkův Brod. O výsledku Vás budu informovat mailem.

Pavel Kopecký, 26.02.2020
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli máte ještě nějaké úmysly s místem okolo Rochotského rybníka (U vodníka) např. chodníky, úpravu té silnice, jelikož to, co se zde za poslední 2 dny udělalo je nevzhledné a navíc to přesahuje až k nám k plotu a u pole není strouha, takže voda teče k nám a navíc chci upozornit, že mi za plotem ještě v dolní části patří cca 20 cm pozemku (nedávno přeměřili geodeti), takže silnice částmi přesahuje až na můj pozemek. Předem děkuji za odpověď, Marie Valentová (Vloženo 23.05.2019)

Dobrý den,
žádný další záměr s cestou již nemáme. Chtěli jsme pouze zpříjemnit lidem, kteří si to tudy pěšky případně autem zkracují, jejich cestu.
Bohužel realizace musela bát chvíli přerušena pro poruchu traktoru a pro vydatný déšť. Pokud by úprava cesty zasahovala někde na vaše pozemky, bude v nejbližší době upravena. To platí i pro odvodňovací strouhu.
 

Pavel Kopecký, 26.05.2019

Stránka

  • 1