A picture

povodnovy plan

střed

Směsný komunální odpad
Golčův Jeníkov (Havlíčkův Brod)
    BIO
Golčův Jeníkov (Havlíčkův Brod), Římovice, Sirákovice, Stupárovice, Nasavrky, Kobylí Hlava, Olšinky, Vrtěšice, Budka, Dolík
    Papír
    Směsný komunální odpad
Golčův Jeníkov (Havlíčkův Brod)
    BIO
    Plasty

EVROPSKÁ UNIE

Fond soudržnosti

Instalace tepelných čerpadel a zateplení obvodových plášťů a střešní konstrukce MŠ čp. 194 Golčův Jeníkov

Projekt realizovaný v letech 2008 - 2009, byl spolufinancován Evropskou unií - Fondem soudržnosti a Státním fondem životního prostředí ČR v rámci Operačního programu Životní prostředí.

Předmětem podpory byla realizace úspor energie v objektu Mateřské školy č. p. 194 ve městě Golčův Jeníkov, kterou tvoří tři na sebe navazující objekty. Navrhované opatření spočívalo v zateplení obvodových stěn a zateplení stropu. Dále byla provedena rekonstrukce otopného systému, při které bylo instalováno tepelné čerpadlo typu voda-voda s bivalentním zdrojem - elektrická topná tělesa. Realizací tohoto projektu dochází ke snížení emisí CO2 o cca 69 t/rok a k úspoře energie cca 196 Gj/rok.

Celkové uznatelné náklady na akci činí 2 014 157,- Kč, z toho je příspěvek z fondu Evropské unie 1 712 033,- Kč (85 %), příspěvek SFŽP ČR 100 708,- Kč (5 %) a příspěvek města Golčův Jeníkov 201 416,- Kč (10 %).

Řídící orgán: MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ

Zprostředkující subjekt: STÁTNÍ FOND ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ ČR